banner bloomnet

Nasze kreacje (1): Vitapedia - encyklopedia zdrowia

DNA bloga Chcę Na Wczoraj tworzą także design i grafika, dlatego ruszamy z nowym cyklem. Razem z naszą agencją interaktywną Bloomnet, co pewien czas będziemy prezentować Wam najciekawsze kreacje, które wykorzystaliśmy w najświeższych projektach. Zaczynamy od Vitapedii, serwisu o zdrowiu i zdrowym odżywianiu.

Nasze kreacje (1): Vitapedia - encyklopedia zdrowia

- Chciałbym, żeby strona wyróżniała się nie tylko treścią, ale też warstwą wizualną. Aby nie była typowym serwisem z artykułami o zdrowiu, a czymś więcej - zaznaczył już na wstępie w briefie nasz klient. 

Vitapedia.pl to projekt skierowany zarówno do osób świadomych w kwestii zdrowego odżywiania, jak i tych dopiero poszukujących podstawowych informacji z tej dziedziny.

Autorami artykułów są specjaliści ze stosownym wykształceniem, dzięki czemu można być pewnym, że wszystkie materiały oparto na sprawdzonych źródłach i badaniach.   

Eksperci zapraszają do współpracy

Strona ma spełniać rolę edukacyjną, ale nie tylko poprzez wyczerpujące opisy witamin, związków odżywczych czy poszczególnych potraw.

Pomysłodawcy chcą też prostować często powielane w internecie błędne informacje, a także stworzyć pewnego rodzaju platformę do wymiany opinii.

Czytelnicy Vitapedii mają bowiem możliwość zgłaszania uwag do artykułów, dzielenia się opiniami, dodawania źródeł czy sugerowania tematów (każda propozycja będzie sprawdzana przez specjalistów). Dzięki temu wartościowe treści mają powstawać we współpracy z użytkownikami. 

Za co my odpowiadaliśmy? 

Jeśli chodzi natomiast o design: strona miała być utrzymana w stylu minimalistycznym i przejrzyście prezentować profesjonalne treści.

Tylko w nieco luźniejszej formie, niż ma to miejsce w typowych serwisach o tematyce zdrowotnej. Ten luz miały wprowadzać przede wszystkim nasze autorskie ilustracje oraz towarzyszące im mikroteksty pozbawione specjalistycznego języka.    

Naszym zadaniem, oprócz wykonania projektu strony, było również stworzenie logo i identyfikacji wizualnej oraz zapewnienie zaplecza technicznego umożliwiającego jak najprostsze zarządzanie artykułami (wykorzystaliśmy technologię Ruby on Rails).

Osoby interesujące się tematyką zdrowotną znajdą już na Vitapedii pierwsze teksty, ale nasza praca wciąż trwa. Serwis będzie rozwijany o nowe funkcjonalności, które będą pojawiały się wraz z kolejnymi publikacjami. 

Dobrze, wystarczy już słów, teraz czas na obrazy!

***

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

 

***

 

 

***

A może Ty też masz ciekawy pomysł na swoją stronę? Możemy zrobić razem coś fajnego. TUTAJ sprawdzisz, czym się zajmujemy. 

Źródła:własne