banner bloomnet

6 porad, jak powinna wyglądać strona internetowa szkoły

Strona internetowa dla szkoły już dawno przestała być tylko słupem ogłoszeniowym z podstawowymi informacjami. Ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej chociażby placówek językowych, klienci sprawdzają tam nie tylko ofertę, ale także wiarygodność i rzetelność marki. Podpowiadamy, co powinna zawierać strona internetowa szkoły.

6 porad, jak powinna wyglądać strona internetowa szkoły

RWD

Jaka powinna być strona internetowa szkoły? Zaczynamy od wersji responsywnej, czyli rozwiązania, które teoretycznie powinno być już standardem, ale w praktyce bywa z tym różnie. Widok „rozsypującej” się strony wyświetlonej na smartfonie wciąż nie jest rzadkim obrazkiem.

Strona szkoły – czyli wszystko od grafik, przez ofertę po formularze – musi dopasować się do ekranu urządzenia mobilnego. Bo perspektywa przesuwania, powiększania strony i szukania najważniejszych treści prowadzi coraz częściej do jednego – zamknięcia strony przez gościa.

Poza tym, co jest równie ważne, RWD jest standardem preferowanym przez Google. Strony responsywne są po prostu wyżej pozycjonowane w wynikach wyszukiwania.    

Pozostało 75% artykułu